KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728090
nr 1572 8090
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, hav. Olja på pannå, bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x32cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:25:05
20/10 10:57:11
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius